Misyon


2016 yılından beri düzenlediğimiz Istanbul Tango Fiesta: Festival ve Şampiyonası, 18-22 Haziran 2020 yılında 4. İle Türkiye tango severleri dünyaca ünlü ve saygın Maestrolar ve dünyanın en saygın şampiyonası Mundial de Baile ile bir daha bir araya getirecek.


Sizlerin de bildiği gibi etkinliğimizin ana amacı Türkiye tangosu’nu Dünya’ya duyurmak ve aynı zamanda Mundial de Baile şampiyonasını organize ederek hem adil hem de tüm tango severlerin eğitimlerine ve pratiklerine pozitif katkıda bulunacak bir motivasyon nedeni olup Türkiye tangosunun gelişimine katkıda bulunmaktır.


Etkiliğimize son 3 senedir İstanbul’un saygın okulları ortak olarak yapmaktadır. Türkiye'nin faklı bölgelerindeki tango severler ile bu saygın şampiyonanı birleştirmek ve festivalimizi TÜM TÜRKİYE etkinliği yapmak için, 2020 senesinde Türkiye’nin bir çok bölgesinden değişik okullarında parçası olduğu Türkiye Bölgesel Ön Elemeleri düzenleyerek, Tango dolu yeni bir yolculuk ile 20-22 Mart 2020 tarihin'de Ankara'da tüm tango severler ile buluşuyoruz.